Jak znaleźć i kupić bezwypadkowy samochód używany ?

Jak znaleźć i kupić bezwypadkowy samochód używany ?

Samochód używany to dla wielu, szczególnie młodych kierowców, nierzadko jedyna okazja, by nabyć własne auto. Nie jest jednak tajemnicą, że wielu sprzedawców próbuje zawyżyć jakość samochodu, który zamierza sprzedać i ukryć jego wady. Chyba każdy z nas słyszał nieśmiertelne „Niemiec płakał jak sprzedawał” lub „jeżdżony był tylko do kościoła„. Jak nie dać się nabrać i kupić auto, które rzeczywiście jest w stanie, o jakim zapewnia sprzedawca? Sprawdźmy.

Auta bezwypadkowe są najbardziej pożądane wśród samochodów używanych. Jednak zdecydowana większość aut ogłaszanych jako bezwypadkowe jest tak naprawdę po naprawach blacharskich. Duża część z nich jest nie tylko w złym stanie, ale po prostu nie nadaje się do jazdy i stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu. Dokładne oględziny auta mogą pomóc oszacować, w jakim rzeczywiście stanie jest dany samochód używany.

Sprawdzenie auta zacznijmy od jego frontu. Pierwszym sygnałem, który może zdradzić, że samochód brał udział w wypadku są jego reflektory. Sprawdźmy czy są one oryginalne, czy zostały zastąpione zamiennikami. Zwracajmy uwagę szczególnie na dwie marki. To Tyc i Depo. Są to tanie zamienniki, które najczęściej stosowane są w używanych samochodach powypadkowych. Jeżeli w aucie brakuje oryginalnych reflektorów, może to w dużym stopniu świadczyć o tym, że samochód miał kolizję. Kolejnym ważnym krokiem jest sprawdzenie mocowań silnika i chłodnicy, a szczególnie spinek. Fachowcy podkreślają, że prawie nigdy te elementy nie psują się i nie pękają same. Ich uszkodzenia mogą świadczyć o przebytym wypadku.

O przebytej kolizji mogą świadczyć także ślady odkręcania śrubek, które mocują błotniki do nadwozia. Jednym z najważniejszych aspektów sprawdzania stanu faktycznego auta pod kątem przebytych kolizji, jest dokładna analiza faktury lakieru. Dotyczy to przede wszystkim krawędzi błotnika i maski.

Następnie należy sprawdzić tył samochodu i jego boki. Zacznijmy od szczegółowych oględzin bagażnika. Pofalowana podłoga jest podręcznikowym dowodem przebytej stłuczki przy szybkiej prędkości i uderzeniem od tyłu. Warto sprawdzić progi i słupki po obydwu stronach samochodu i dokonać oceny, czy są takie same. Przeanalizujmy czy drzwi nie noszą śladów odkręcania.

Auta bezwypadkowe to najlepszy wybór spośród samochodów używanych. Jednak wiele ofert jest przekłamana. Istnieją jednak sposoby, by sprawdzić rzeczywisty stan samochodu. Należy dokonać dokładnych oględzin. Jeżeli nie czujemy się sami na siłach, poprośmy o pomoc fachowca.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *