Używany samochód – gdzie kupić?

Używany samochód – gdzie kupić?

Nowy samochód to marzenie wielu osób, ale niestety często jest poza naszym zasięgiem. Nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić, bo dzisiaj mały samochód miejski do wydatek trzydziestu i więcej tysięcy złotych. Wszystko zależne będzie od tego, jaki to samochód i od jakiego producenta. Im mamy lepszy samochód do kupienia z lepszym wyposażeniem tym więcej wydajemy. Używany samochód to lepsze rozwiązanie, ale tylko wtedy, kiedy wiemy, co tak naprawdę kupować.

Marek i modeli jest na rynku bardzo dużo. Jeśli kupujemy samochody po 2005 roku to trzeba podchodzić do tego ostrożnie. Niestety to jest ten czas, kiedy producenci trochę zaspali i produkowali modele, które wyposażone są awaryjne silniki. Dotyczy to samochodów benzynowych jak i diesli. Te drugie są w naprawach bardzo drogie i tak naprawdę mało, kto się na tym zna. Jeśli mamy problemy z silnikiem i trzeba przeprowadzić jego remont to jest to kosztowne, ale i mało, kto się tego podejmie. Musimy wiedzieć o tym, że takie silniki składane są w warunkach laboratoryjnych. My naprawiając, bo w warsztacie już takich warunkach nie jesteśmy w stanie stworzyć. To, dlatego później takie samochody przejadą kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i nic więcej się z tego nie uda wycisnąć. W samochodach z tego rocznika bardzo często wysiada również osprzęt. Dotyczy to pompy wtryskowej czy turbosprężarki. Do tego dochodzą jeszcze filtry cząsteczek stałych, które mają wpływać pozytywnie na ekologie. Dwumasa również się psuje, ale to jest akurat najmniejszy problem.

Gdzie kupić samochód?
Dobrze jest kupić z pewnego źródła, ale gdzie możemy takowe znaleźć? Na pewno znajdziemy je w komisie samochodowy. Bardzo popularne jest kupować samochodów w salonie samochodowym. Nie chodzi o nowe auta, ale używane. Salony samochodowe skupują od swoich klientów pojazdy, naprawiają je, dają nam nawet na nie gwarancje. Są droższe niż te kupowane od osób prywatnych, ale są też pewniejsze, a na tym nam zależy. Lepiej dopłacić trochę pieniędzy do samochodu, ale chociaż wiemy, że on działa jak należy i nigdy nas nie zawiedzie. Ważne jest to żebyśmy mogli z niego korzystać czy to prywatnie czy to zarabiają dzięki niemu. To, dlatego szukajmy tak długo miejsca, w którym można dokonać takich zakupów aż je wreszcie znajdziemy. To ma być nasz samochód, dlatego im więcej czasu na jego poszukiwania poświecimy tym lepsze będą z tego efekty końcowe. Kupno samochody to spore wydarzenie i emocje, ale trzeba się uspokoić i nad wszystkim zapanować wtedy będziemy kupować samochód głową.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *